Jsme Golem

Jsme GOLEM

Golem Finance, těší nás…

 • Jsme česká společnost, která se zaměřuje na poskytování kvalitních služeb v oblasti financování bydlení 
 • Díky naší specializaci a specializaci našich expertů dodáváme klientům nejhodnotnější řešení za co nejlepších podmínek v čase, který očekávají.
 •  Vedení Golemu a řada našich hypotečních expertů stály již u zrodu hypoték v roce 1995.
 • Na trhu působíme od roku 2006. Naši hypoteční experti působí po celé České republice
 • Od roku 2021 jsme součástí silné finanční skupiny Broker Trust. Společně obsluhujeme více než 20 % hypotečního trhu. I nadále posilujeme naše unikátní know-how a pozici specialisty na financování bydlení.

spokojených klientů

je částka úvěrů na bydlení, kterou jsme zprostředkovali od roku 2006

nejen od ČNB

NAŠE VIZE A HODNOTY

VIZE A POSLÁNÍ

 • Proč tu jsme? Chceme poskytovat kvalitní službu v oblasti financování bydlení, přinášet lidem pozitivní zážitek při získání střechy nad hlavou a pocit bezpečí.
 • S naší pomocí si lidé si vybudují svůj domov a stabilní hodnotu prostřednictvím investice do nemovitosti.
 • Golem sdružuje odborníky, kterým vytváří zázemí a podmínky pro jejich osobní prosperitu.

HODNOTY

V hodnotách máme jasno. Jejich respektování nám umožňuje garantovat klientům špičkovou službu. V Golemu vítáme každého experta, který se s námi rozhodne tyto hodnoty sdílet.

VZTAHY

Respektujeme jedinečnost každého klienta a jeho záměru, abychom mu mohli doporučit to nejlepší řešení.
Klientům nasloucháme, vycházíme vstříc, nehledáme problémy, hledáme řešení.

DŮVĚRA

Můžeme se spolehnout jeden na druhého – profesně i lidsky. Společně táhneme za jeden provaz, protože máme společný cíl: budovat v klientech důvěru ve značku Golem Finance. Doporučení klientů je pro nás to nejlepší hodnocení naší práce.

OSOBNÍ PŘÍSTUP

Nejsme líní udělat „krok navíc“. Řešení navrhujeme z pohledu experta, s ohledem na přání a záměr klienta.
Spokojenost klientů je pro nás vždy na prvním místě.

NEZÁVISLOST

U nás máte na výběr ze všech produktů bank a stavebních spořitelen na trhu. Klientům poskytujeme objektivní
a jednoznačné informace, aby se mohl správně rozhodnout.

SPECIALIZACE

Jsme EXPERTI. Služby, které klientům nabízíme, dobře známe a rozumíme také souvisejícím procesům. Máme smysl pro detail, průběžně se vzděláváme, naše práce nás baví. Díky naší specializaci garantujeme vysokou kvalitu služeb.

HYPOEXPERT – naše expertní DNA

Expert na financování bydlení potřebuje aktuální, přesné a objektivní informace.

Jaké služby HYPOEXPERT poskytne?

 • Infoservis o všech změnách cen, poplatků, akcí
 • Datová základna, analýzy trendů, přehled o tom, co se děje v zahraničí, odhady budoucího vývoje
 • GOFI Indexy nabídkových sazeb hypoték s historií od roku 2009
 • Diskuzní setkání a workshopy pro poskytovatele úvěrů na bydlení
 • Projekty a konzultace na míru
Hypoexpert

Nejcitovanější mezi nezávislými experty na financování bydlení

2000 + mediálních zpráv a citací

Ano, jsme nejcitovanější a jedna z nejrespektovanějších společností na trhu nezávislého financování bydlení s vlastním indexem hypotečních sazeb a dostupnosti bydlení.

Pokud vás zajímá, co vše o nás psali, podívejte se na naše webové stránky, konkrétně na: golemfinance.cz/aktuality/.

Etický kodex

Osobní přistup

Za všech okolností hledáme pro klienty nejvhodnější řešení s ohledem na jejich požadavky a možnosti. Za návrh řešení přebíráme osobní odpovědnost.

Spokojenost

Hlavním cílem je pro nás spokojenost klientů, proto vždy jednáme v jejich zájmu. Jednou z našich povinností je mj. upozornit klienty, že požadovaná výše zadlužení překračuje jejich možnosti splácet úvěr.

Slušnost

Naše jednání je odborné, čestné, v souladu s platným právním řádem České republiky a obecně uznávanými normami slušného chování. Dodržujeme dohody a sjednané termíny.

Vztah

Respektujeme jedinečnost každého klienta a jeho záměru, abychom mu mohli doporučit nejlepší řešení. Klientům nasloucháme, vycházíme vstříc, nehledáme problémy, hledáme řešení.

Důvěra a partnerství

Vzájemná důvěra a dlouhodobé partnerství je jedna z našich základních hodnot. Aktivně zjišťujeme individuální potřeby klientů, dáváme prostor pro vyjádření, srozumitelně předáváme informace a dbáme na ověřování vzájemného porozumění. Jsme partnerem klientů při výběru vhodného způsobu financování a zpracování úvěru, ale také po celou dobu splácení úvěru.

Otevřenost

Jednáme na rovinu, otevřeně, objektivně, nic nezatajujeme. Plně odpovídáme za informace, které klientům předáváme.

Specializace

Jsme experti. Specializujeme se pouze na financování bydlení. Klienti se mohou spolehnout, že poskytujeme informace a řešení pouze v oblastech, kde máme dokonalé znalosti a jsme proškolení.

Odbornost

Průběžně zvyšujeme naši odbornou kvalifikaci prostřednictvím interního vzdělávání. Máme přehled o aktuálním dění na trhu.

Ochrana informací

Důvěrné údaje důsledně chráníme, při jejich zpracování striktně respektujeme bankovní a obchodní tajemství, jímž jsou vázaní naši bankovní a obchodní partneři. Klienty vždy informujeme o způsobu zpracování jejich osobních údajů.

Čestnost

Netolerujeme klamavé a korupční chování na naší straně ani na straně klientů. V situaci, která by mohla být vnímaná jako klamavé, nečestné či podvodné jednání, při podezření z přijetí úplatku, podplácení či nepřímém úplatkářství, ukončíme spolupráci. Na příslušné chování upozorňujeme také naše partnery, kterých se případ týká.

Ocenění

Od roku 2006 jsme získali celou řadu ocenění. Jeden z dalších důkazů, že si našeho přístupu k věci cení odborná veřejnost i obchodní partneři.

Náš tým

Libor Ostatek

Jednatel společnosti

Jdeme-li tím správným směrem, to nejdůležitější, co musíme udělat, je jít dál.

Hypotéka je jedna z posledních věcí, po které lidé touží. Kdo by toužil desítky let splácet velkou část svého měsíčního platu? To, po čem toužíme, je spojeno s bydlením. Nicméně, bez hypotéky to prakticky nejde. Banky přirozeně prodávají svoji hypotéku, klient touží po svém bydlení. Nalézt ten správný šém, který pomůže realizovat vyvážené řešení, není povrchní a jednoduchá věc. Podstatou služby hypotečního experta je nejenom pomoci zajistit financování bydlení, ale především stát po boku klienta po celou dobu splácení závazku, tedy po desítky let.

Jiří Kotara

Výkonný ředitel

Nemusíte mě chválit ani obviňovat, úplně stačí, když mi budete rozumět.

Dobře nastavené a funkční firemní procesy v každé organizaci šetří mnoho energie, času a tím i peněz, motivují jak zaměstnance, tak i naše spolupracovníky, předcházejí tím konfliktům a následné frustraci ze špatně definovaných rolí. Výsledkem je zásadní příspěvek k vysoké firemní kultuře organizace.

Tomáš Baumrt

Technický ředitel Gofis

Co neměříš, to neřídíš.

Hlavní náplní Gofisuhttps://gofis.cz, je poskytování podpory společnostem i jednotlivcům v oblasti financování bydlení. Na čem si zakládáme, je vysoká kvalita a aktuálnost poskytovaných dat a informací, stejně jako profesionalita a spolehlivost námi vytvářených a spravovaných nástrojů. Mou hlavní náplní je vést náš tým tak, abychom všem našim zákazníkům doručovali tu nejlepší službu na trhu a aby nás tato práce nejen živila, ale i bavila.

Zuzana Kotarová

Obchodní postupy – nezávislý konzultant a hypoteční expert

S úsměvem jde všechno líp.

 

Lenka Nováková

Lenka Nováková

Vzdělávání a obchodní rozvoj – nezávislý konzultant

 

 

Vendula Rozínková

Specialistka obchodního oddělení

Kdo chce být sám sebou, musí mít i trochu odvahy.

Ve společnosti Golem Finance pracuji od ledna 2018. Podílím se na zajištění provozu centrály. Pro naši obchodní síť hypotečních expertů organizuji firemní akce, jako jsou meetingy, konference, školení apod. Mým cílem je, aby vše fungovalo, jak má, a v práci jsme se cítili dobře.

Jana Kadlecová

Podpora ekonomického oddělení

Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.

Ve společnosti Golem Finance pracuji od jara 2017. Mezi mé hlavní činnosti patří kontrola podkladů k obchodům dodaných hypotečními experty, zpracování provizí, zpracování reklamace provizí.

Pavel Dvorský

Vedení účetnictví, oblast daní

Nezáleží na tom, jestli máte styl, pověst, nebo peníze. Pokud nemáte dobré srdce, nemáte žádnou cenu.

Se společností GOLEM FINANCE s.r.o. spolupracuji od roku 2007. Zajišťuji vedení účetnictví, daňové poradenství, mzdovou a personální problematiku.

Petr Polák

Manažer ICT

Lepší je vidět něco jednou, než o tom tisíckrát slyšet.

Od roku 2006 spolupracuji se společností Golem Finance a Gofis. Těžiště mé práce je ve vývoji nových aplikací a nástrojů, které hypotečním expertům – alespoň doufám – každý den usnadňují práci.

Ivo Slavík

Aplikační správce a IT podpora

WriteLn(‚Nejlepší motto‘);

Od roku 2018 spolupracuji se společností Golem Finance a mou hlavní službou je správa analytických nástrojů a průběžná aktualizace dat. Kromě toho se starám také o správu firemního CRM.

Jana Havlíková

Produkty stavebních spořitelen – nezávislý konzultant

Život je nejlepší školou života.

Ve finančnictví se pohybuji od roku 1994 a od roku 1999 – 2017 jsem byla věrná stavebnímu spoření, resp. úvěrů z něj poskytovaných. V této oblasti jsem si prošla opravdu vším (schvalováním, vyplácením, následnou péčí, metodickou podporou atd.) V roce 2017 jsem si řekla dost, „běž a zkus se na to podívat z druhé strany“, tj. pohledem makléře a rozšiř si portfolio o hypoteční úvěry . Od roku 2018 spolupracuji s Golemem a věnuji se zejména produktovým záležitostem.

Linda Jakubíková

Linda Jakubíková

Bankovní produkty a procesy – nezávislý konzultant

Jan Pivoda

Compliance a právní podpora

Mysli na nejlepší, ale připrav se na nejhorší.

Dodržování právních norem a pravidel slušného chování je předpokladem dlouhodobých smluvních vztahů. Mým úkolem je zajistit, aby všichni ve společnosti Golem Finance měli jistotu, že podnikají v souladu s právním řádem a etickým kodexem.

Václav Ostatek

NPS průzkum a kontrola

Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí a hlupák stejně neposlechne.

V Golemu mám na starosti vztahy s našimi skvělými kolegy v obchodní síti a vztahy s partnerskými společnostmi. Budete-li chtít řešit něco, co nejde vyřešit v rámci naší výborné servisní podpory, ale je to spíše k řešení na osobní bázi, neváhejte prosím a zavolejte mně, sejdeme se a určitě budeme hledat řešení.

 

Na našich webových stránkách používáme soubory cookie, abychom vám poskytli co nejlepší zážitek při jejich využívání. Kliknutím na „Povolit vše “ souhlasíte s používáním všech souborů cookie. „Nastavení cookies“ můžete využít k poskytnutí kontrolovaného souhlasu nebo k odmítnutí používání souborů cookies tam, kde to není nezbytně nutné pro funkci stránek.

Povolit vše Nastavení cookies

Níže naleznete kategorie souborů cookie používaných na našich webových stránkách, které můžete povolit nebo zakázat. Nastavení můžete v budoucnu kdykoliv změnit pomocí odkazu v patičce webu.

Zavřít