Jsme Golem

Golem Finance je ryze česká společnost, která se zaměřuje na poskytování kvalitních služeb v oblasti financování bydlení prostřednictvím špičkových expertů již od roku 2006. Díky specializaci našich expertů klientům přinášíme nejvýhodnější řešení za co nejlepší cenu. Zkrátka: co říkáme, to dodáme, co slíbíme, to splníme.

Víme totiž, jaká je situace na trhu, jak fungují procesy, produkty, banky a stavební spořitelny. Dokážeme tak pro naše experty zajistit zázemí, aby mohli svým klientům připravit nejvhodnější řešení v oblasti financování bydlení.

Prostřednictvím téměř 200 Golem expertů máme zastoupení ve všech krajích ČR a za dobu našeho fungování jsme k vlastnímu bydlení pomohli více než desítkám tisíc klientů. Celkem jsme doposud zprostředkovali úvěry za více jak 40 miliard korun.

Díky unikátní službě Průvodce získáte osobního experta, který vás provede celým procesem zajištění peněz na vaše bydlení. Od první schůzky, přes nabídku možných řešení, až po jednání s vybranou bankou/stavební spořitelnou, a podpis smlouvy i splácení úvěru.

Etický kodex

Osobní přistup

Za všech okolností hledáme pro klienty nejvhodnější řešení s ohledem na jejich požadavky a možnosti. Za návrh řešení přebíráme osobní odpovědnost.

Spokojenost

Hlavním cílem je pro nás spokojenost klientů, proto vždy jednáme v jejich zájmu. Jednou z našich povinností je mj. upozornit klienty, že požadovaná výše zadlužení překračuje jejich možnosti splácet úvěr.

Slušnost

Naše jednání je odborné, čestné, v souladu s platným právním řádem České republiky a obecně uznávanými normami slušného chování. Dodržujeme dohody a sjednané termíny.

Vztah

Respektujeme jedinečnost každého klienta a jeho záměru, abychom mu mohli doporučit nejlepší řešení. Klientům nasloucháme, vycházíme vstříc, nehledáme problémy, hledáme řešení.

Důvěra a partnerství

Vzájemná důvěra a dlouhodobé partnerství je jedna z našich základních hodnot. Aktivně zjišťujeme individuální potřeby klientů, dáváme prostor pro vyjádření, srozumitelně předáváme informace a dbáme na ověřování vzájemného porozumění. Jsme partnerem klientů při výběru vhodného způsobu financování a zpracování úvěru, ale také po celou dobu splácení úvěru.

Otevřenost

Jednáme na rovinu, otevřeně, objektivně, nic nezatajujeme. Plně odpovídáme za informace, které klientům předáváme.

Specializace

Jsme experti. Specializujeme se pouze na financování bydlení. Klienti se mohou spolehnout, že poskytujeme informace a řešení pouze v oblastech, kde máme dokonalé znalosti a jsme proškolení.

Odbornost

Průběžně zvyšujeme naši odbornou kvalifikaci prostřednictvím interního vzdělávání. Máme přehled o aktuálním dění na trhu.

Ochrana informací

Důvěrné údaje důsledně chráníme, při jejich zpracování striktně respektujeme bankovní a obchodní tajemství, jímž jsou vázaní naši bankovní a obchodní partneři. Klienty vždy informujeme o způsobu zpracování jejich osobních údajů.

Čestnost

Netolerujeme klamavé a korupční chování na naší straně ani na straně klientů. V situaci, která by mohla být vnímaná jako klamavé, nečestné či podvodné jednání, při podezření z přijetí úplatku, podplácení či nepřímém úplatkářství, ukončíme spolupráci. Na příslušné chování upozorňujeme také naše partnery, kterých se případ týká.

Ocenění

Od roku 2006 jsme získali celou řadu ocenění. Jeden z dalších důkazů, že si našeho přístupu k věci cení odborná veřejnost i obchodní partneři.

Management

Jdeme-li tím správným směrem, to nejdůležitější, co musíme udělat, je jít dál.

Libor Vojta Ostatek

Ředitel společnosti

Hypotéka je jedna z posledních věcí, po které lidé touží. Kdo by toužil desítky let splácet velkou část svého měsíčního platu? To, po čem toužíme, je spojeno s bydlením. Nicméně, bez hypotéky to prakticky nejde. Banky přirozeně prodávají svoji hypotéku, klient touží po svém bydlení. Nalézt ten správný šém, který pomůže realizovat vyvážené řešení, není povrchní a jednoduchá věc.

Podstatou služby hypotečního experta je nejenom pomoci zajistit financování bydlení, ale především stát po boku klienta po celou dobu splácení závazku, tedy po desítky let.

Život je otázkou priorit, když se chce, tak to jde.

Patrik Hálek

Jednatel společnosti

Jedním z našich hlavních úkolů je hledání vhodných kandidátů na pozici hypotečního experta. Stejně, jako v jiných oblastech poskytování služeb se ukazuje, že největší hodnotou pro úspěšnou spolupráci je osobní profil každého jedince a jeho přístup ke spolupráci. Dlouhodobě se snažíme se všemi hypotečními experty vybudovat osobní vztah, který nám umožňuje otevřeně hovořit o společných cílech, které vždy vedou k realizaci obchodů, za kterými vidíme vždy pouze spokojeného klienta.

Věřím, že tato velice těžká, dlouhodobá a nikdy nekončící práce přinese našim klientům jedinečnou obsluhu při odbavení jejich potřeb spojených s financováním vysněného záměru.

Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.

Václav Ostatek

Obchodní manažer

Snad mně jako nejstaršímu ze spoluvlastníků dovolíte při příležitosti nového webu menší bilancování. Setkal jsem se za těch 13 let existence Golema s mnoha skvělými kolegy, jak v síti Golema, tak na centrále, nemohu zapomenout ani na partnerské firmy. Všem chci za ty prima roky ze srdce poděkovat. Pokud teď snad tato slova vyvolala dojem mého loučení, ujišťuji vás, že tomu tak není. Dál budu jezdit za vámi v síti na návštěvu a na kontrolu s kytičkou, dál se s vámi budu rád setkávat na akcích. Budete-li chtít řešit něco, co nejde vyřešit v rámci naší výborné servisní podpory, ale je to spíše k řešení na osobní bázi, neváhejte prosím a zavolejte mně, sejdeme se a určitě budeme hledat řešení.

Obracím se také na vás, na vázané zástupce, kteří s námi dosud nespolupracujete, ale jste ve financování bydlení dobří a zajímala by vás nejlepší servisní podpora na trhu a v neposlední řadě i velmi zajímavé provizní podmínky, neváhejte a zavolejte. Rád se s vámi sejdu u kávy a možná najdeme společnou řeč a dohodneme spolu dobré výchozí podmínky pro případnou spolupráci s námi.

Podpůrný tým

Jana Kadlecová

Podpora ekonomického oddělení

Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.

Ve společnosti Golem Finance pracuji od jara 2017. Mezi mé hlavní činnosti patří kontrola podkladů k obchodům dodaných hypotečními experty, zpracování provizí, zpracování reklamace provizí.

Pavel Dvorský

Vedení účetnictví, oblast daní

Nezáleží na tom, jestli máte styl, pověst, nebo peníze. Pokud nemáte dobré srdce, nemáte žádnou cenu.

Se společností GOLEM FINANCE s.r.o. spolupracuji od roku 2007. Zajišťuji vedení účetnictví, daňové poradenství, mzdovou a personální problematiku.

Tomáš Baumrt

Produktový specialista

Na všechno jdi s klidem. S klidem a kladivem.

Naším produktem není hypotéka, ale služba, kterou našim klientům poskytujeme. Jak je služba definována, popsána a co klient během ní dostane za výstupy, je mým hlavním posláním. Dohlížím na všechny vazby, které jsou se službou hypotečního experta spojené, aby měli naši experti k dispozici potřebné nástroje a klient dostal to, co říkáme a v kvalitě, na které si zakládáme.

Petr Polák

Vývoj a testování

Lepší je vidět něco jednou, než o tom tisíckrát slyšet.

Od roku 2006 spolupracuji se společností Golem Finance a Gofis. Těžiště mé práce je ve vývoji nových aplikací a nástrojů, které hypotečním expertům – alespoň doufám – každý den usnadňují práci.

Dáša Ircingová

Odborná podpora, metodika

Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys toho mohl dosáhnout.

Hypoteční úvěry jsou moje velké hobby od roku 1995, od té doby jsem až do roku 2013 působila v několika bankách. V práci pro Golem Finance jsem však musela svůj přístup k hypotékám značně rozšířit a změnit. Zaměřuji se na odbornou podporu našich hypotečních expertů a zejména pomoc při řešení složitých obchodních případů, včetně konzultací k obsahu smluvní dokumentace. Vymýšlím ale také různé taháky a pomůcky, které kolegům v terénu usnadní práci nebo orientaci v obrovském množství informací, včetně administrace aplikace GOFIS METODIKA.

Jana Havlíková

Odborná podpora, konzultace

Život je nejlepší školou života.

Ve finančnictví se pohybuji od roku 1994 a od roku 1999 – 2017 jsem byla věrná stavebnímu spoření, resp. úvěrů z něj poskytovaných. V této oblasti jsem si prošla opravdu vším (schvalováním, vyplácením, následnou péčí, metodickou podporou atd.) V roce 2017 jsem si řekla dost, „běž a zkus se na to podívat z druhé strany“, tj. pohledem makléře a rozšiř si portfolio o hypoteční úvěry . Od roku 2018 spolupracuji s Golemem a věnuji se zejména produktovým záležitostem.

Luboš Svačina

PR, media a web marketing

Z kapek se skládá moře.

Se společností Golem Finance spolupracuji od jara 2011. Mým hlavním úkolem je zastupování společnosti ve vztahu k médiím a rozvíjení internetových aktivit firmy s cílem zvýšit povědomí o značce Golem Finance a přidané hodnotě, kterou hypoteční experti přinášejí svým klientům při řešení financování bydlení.

Ivo Slavík

Administrátor

WriteLn(‘Nejlepší motto’);

Od roku 2018 spolupracuji se společností Golem Finance a mou hlavní službou je správa analytických nástrojů a průběžná aktualizace dat. Kromě toho se starám také o správu firemního CRM.

Vendula Chavalková

Asistentka obchodního oddělení

Kdo chce být sám sebou, musí mít i trochu odvahy

Ve společnosti Golem Finance pracuji od ledna 2018. Podílím se na zajištění provozu centrály a starám se o příchozí návštěvy. Pro naši obchodní síť hypotečních expertů organizuji firemní akce, jako jsou meetingy, konference, školení apod. Mým cílem je, aby vše fungovalo, jak má, a v práci jsme se cítili dobře.

Radka Locher

Poradenství a právní podpora

Mysli na nejlepší, ale připrav se na nejhorší.

Dodržování právních norem a pravidel slušného chování je předpokladem dlouhodobých smluvních vztahů. Mým úkolem je zajistit, aby všichni ve společnosti Golem Finance měli jistotu, že podnikají v souladu s právním řádem a etickým kodexem.