Používáme cookies k tomu, abychom umožnili ten nejlepší možný zážitek z používání našich webových stránek. Dalším používáním potvrzujete, že jste s tím spokojeni.

Zavřít

Co je BankID?

BankID je zjednodušeně digitální občanka. Jedná se službu na principu internetového bankovnictví, přes kterou se v případě potřeby můžete prokázat při jednání s úřady, bankou nebo jiným online poskytovatelem online služeb. Nikam nemusíte. Na dálku v bankovní aplikaci potvrdíte, že jste to vy. A je to. Golem je mimochodem jednou z prvních českých firem, které tuto službu svým klientům nabízí. Pojďte to vyzkoušet s námi!

Hypotéka od vody s Bank ID

Jaké přináší BankID výhody?

Covid ukázal, jak je v bankovní branži důležité mít možnost ověření identity klienta na dálku. Hypotéku si s našimi hypotečními experty od teď můžete kompletně vyřídit odkudkoliv. Nikam nebudete muset chodit a ušetřený čas můžete strávit se svou rodinou nebo tím, co máte rádi. Je to rychlé a navíc bezpečné.

Výhody bankid

Jak využijete BankID při vyřízení hypotéky v Golemu?

Při vyřizování úvěru je nutné doložit, že tím, kdo si peníze půjčuje jste skutečně vy. Ve chvíli, kdy jste nemocní, nebo například z důvodu anti-covidových opatření máte omezené možnosti pohybu, je to však problém.

V Golemu fandíme technologiím, snažíme se hypotéky dělat co nejdostupnější a věci související s jejich vyřízením co nejvíce zjednodušovat. Díky nové službě BankID, kterou spouštíme ve spolupráci se společností Bankovní identita, vás konečně dokážeme i identifikovat na dálku, aniž byste museli za námi do kanceláře nebo na schůzku.

To se hodí nejen v případě nemoci, ale i ve chvíli kdy si užíváte dovolenou nebo jste na cestách.

E-mailem vám po předchozí domluvě s naším hypotečním expertem přijde aktivní link, přes který se přihlásíte do internetového bankovnictví vaší banky, která je certifikována k poskytování služeby BankID. Tam potvrdíte své údaje, které se obratem vrátí potvrzené k nám do klientského systému Géčko a následně pak můžeme postoupit do další kroku žádosti o úvěr v bance nebo samotného vyřizení úvěru. Tak jednoduché to je.

Hypotéka od vody s Bank ID
Hypotéka od vody s Bank ID

Které banky nyní nabízejí službu BankID?

Aktuální přehled bank zapojených do projektu BankID naleznete zde.

Banky nabízející BankID

Jak je služba BankID zabezpečená?

Banky projít tzv. akreditací u Ministerstva vnitra, což je opravňuje poskytovat služby vzdálené identifikace a provozovat kvalifikovaný systém správy identifikačních prostředků. Banky následně ztotožní své klienty v NIA, zaregistrují jejich prostředky a jsou zavázány je tam i nadále aktualizovat. Tím jsou oprávněny poskytovat výše zmíněné služby jak státu, tak soukromému sektoru.

Banky také musí dokázat, že klienty, které ztotožňují, fyzicky nebo převzatě ověřily a kvalifikovaný systém je náležitě zabezpečen a provozován. To vše kontrolují auditoři ministerstva.

 

Potřebujete poradit s hypotékou? Rádi vám pomůžeme. Zavolejte nám nebo napište.