Používáme cookies k tomu, abychom umožnili ten nejlepší možný zážitek z používání našich webových stránek. Dalším používáním potvrzujete, že jste s tím spokojeni.

Zavřít

Stavební spořitelny v srpnu sjednaly 41 588 ks, což je o pětinu více než ve stejném období loňského roku. V úhrnu od začátku roku roste počet sjednaných smluv o 7 %.

Hlavní podíl na tom má Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka), které se jak v červenci, tak nyní v srpnu podařilo v počtu sjednaných smluv (vč. navýšení) překonat i ČMSS. Zájem o nové smlouvy u této stavební spořitelny meziročně vzrostl o 69 %, přičemž v plusu byl už pouze Wüstenrot (+13 %). Ostatní tři spořitelny uzavřely méně smluv než před rokem.

Horší je to v oblasti úvěrů. Spořitelny v srpnu sjednaly 4 587 ks, což je o čtvrtinu méně než loni a celkový objem úvěrů meziročně klesl o 29,7 % na 4,260 mld. Kč.

V úhrnu od začátku roku objem nově poskytnutých úvěrů činí 32,5 mld. Kč, což je o 32 % méně než loni. Pokles zaznamenávají všechny stavební spořitelny. Nejmenší je pokles Wüstenrot, jejíž produkce dokonce v posledních 3 měsících roste. Detailnější informace naleznete v aktualizovaném souboru STATISTIKY HYPOEXPERT.

Zdroj: Stavebky.cz, ČTK